Sekcja Sportów Siłowych Terminatus
Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.     -    Joe Weider

DRUŻYNOWE ZŁOTO TERMINATUSA

16 Dec 2006

W Knurowie 10.12.2006r odbył się I Puchar Knurowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Reprezentacja Terminatusa zdobyła cztery medale w tym trzy złote i jeden brązowy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Marcin Woźniczko brązowy medalista Mistrzostw Polski i trzeci zawodnik Pucharu Polski w kat. wag. 67,5 kg z wynikiem 147,5kg nie zaliczając trzeciego podejścia do rekordu życiowego 157,5 kg. Dariusz Parkitny Wicemistrz Polski w najsilniej obsadzonej kat. wag. 82,5 kg (9 zawodników) zwyciężył z wynikiem 190,0kg nie zaliczając dwóch podejść do sztangi o wadze 200,0 kg. Trzeci złoty medal dla Terminatusa wywalczył Michał Matyjasik czwarty zawodnik Pucharu Polski w najcięższej kat. wag. powyżej 125,0 kg. z wynikiem 215,0kg. Brązowy medal zdobyła Estera Kubik, druga zawodniczka Pucharu Polski w kat. open seniorek z nowym rekordem życiowym 50,0kg.

Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca. Piotr Obierak był ósmy w kat. wag. 82,5 kg, Mateusz Pękala szósty w kat. wag. 100,0kg, a Bartłomiej Jakubski czwarty z wynikiem 155,0 kg. przegrywając wagą ciała brązowy medal Mateusz Pękala zdobył puchar zdobywając trzecie miejsce w kat. open młodzików z wynikiem 130,0 kg uzyskał 82,576 pkt. w punktacji Wilks’a. Wśród seniorów w kategorii open zdobyliśmy dwa puchary Dariusz Parkitny był drugi 190,0 kg. i 128,421 pkt., a Michał Matyjasik trzeci 215,0 kg uzyskał 122,3135 pkt.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Terminatus Dąbrowa Górnicza zdobywając 51 pkt. wyprzedzając o 4 pkt. gospodarza zawodów UKS Eugen Knurów 47 pkt i na trzecim miejscu GKS Chwałowice 32 pkt. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów zawodów UKS Eugen Knurów i MOSiR w Knurowie.